2015 m. lapkričio 25 d., trečiadienis

TS-LKD frakcijos narė R. Juknevičienė kreipėsi į parlamento vicepirmininką A. Sysą dėl jo teiginių apie V. Landsbergį

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Rasa Juknevičienė kreipėsi į Seimo vicepirmininką socialdemokratą Algirdą Sysą dėl jo išsakytų teiginių š. m. lapkričio 24 d. LRT laidoje „Panorama“ apie pirmąjį faktinį nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovą, Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį. 

Seimo vicepirmininkas A. Sysas „Panoramos“ reportaže sakė: „Laisvės premija turėtų būti, na, toks jungiantis toks, tikrai, kad visa tauta palaikytų tą kandidatūrą, nes būtent keliami aukštesni reikalavimai, ir aš asmeniškai negalėčiau ir negaliu skirti premiją žmogui, kuris galėjo sau laisvai išvadinti trečdalį ar pusę Lietuvos raudonom utėlėm, arba šunauja, arba visokių kitokių gražių žodelių, kuriuos ponas Landsbergis turėjo savo leksikone“. 

R. Juknevičienė prašo A. Syso nedelsiant atsakyti, kur ir kada V. Landsbergis pusę Lietuvos yra vadinęs „raudonosiomis utėlėmis“? Ji reikalauja pateikti konkrečias citatas, kada jis apskritai yra naudojęs tokius žodžius. 

Ji taip pat teigia, kad Nepriklausomybės pradžioje Sąjūdžio įkurtas laikraštis „Respublika“ keistomis aplinkybėmis tapo jo redaktoriaus Vito Tomkaus privačia nuosavybe ir pradėjo purvinas melo atakas prieš V. Landsbergį. 

Karštų diskusijų metu meluojanti V. Tomkaus „Respublika“ buvo pavadinta šunauja. Propagandos specialistas V. Tomkus, manipuliuodamas turimu laikraščiu, sąmoningai platino melą, neva šunauja buvo išvadinti Lietuvos žmonės. Jūs dabar kartojate tą patį V. Tomkaus sukurtą purviną melą. Jeigu esate garbingas žmogus, turėtumėte atsiriboti nuo V. Tomkaus sukurtos propagandinės klišės, o ne ją tiražuoti toliau“, – sako Seimo narė. 

Ji taip pat pasilieka teisę kreiptis į atitinkamas institucijas dėl A. Syso elgesio įvertinimo, jeigu jo atsakymai neatitiks Valstybės politikų elgesio kodekso principų – sąžiningumo, padorumo ir atsakomybės.


Vincė Vaidevutė Margevičienė,
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Politinių kalinių ir tremtinių frakcijos pirmininkė