2016 m. vasario 17 d., trečiadienis

Plėtodamas tarpparlamentinį bendradarbiavimą, Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas vyksta darbo vizito į Norvegijos Karalystės parlamentą

Plėtodamas tarpparlamentinį bendradarbiavimą, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (Komitetas) išvyko į Oslą (Norvegijos Karalystė), kur vasario 17–19 dienomis dalyvaus susitikimuose su Norvegijos Karalystės Stortingo Kontrolės ir konstitucinių reikalų komiteto, Savivaldos ministerijos ir Norvegijos regionų ir savivaldybių asociacijos atstovais. 

Vizito tikslas – aptarti Norvegijos reformų gerąją patirtį iš iššūkius rinkimų srityje. Komiteto nariai domėsis rinkimų sistemos Norvegijoje ypatumais, šios sistemos reglamentavimo tobulinimo ir rinkimų organizavimo klausimais, rinkimų nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygiais organizavimo, valstybės ir savivaldybių institucijų įgaliojimais formuojant rinkimų politiką ir organizuojant rinkimus, rinkimų apygardų formavimu bei kitais su rinkimų sistema susijusiais klausimais. Ypatingas dėmesys bus skiriamas diskusijoms dėl elektroninio balsavimo ir merų tiesioginių rinkimų.  
Susitikime – posėdyje su Norvegijos Karalystės parlamento (Stortingo) Kontrolės ir konstitucinių reikalų komitetu Komiteto nariai tikisi susipažinti su Norvegijos reformų gerąja patirtimi ir iššūkiais rinkimų srityje. 

Vizito programoje taip pat numatytas Komiteto narių apsilankymas Lietuvos ambasadoje bei susitikimas su Osle gyvenančia lietuvių bendruomene. 

Komiteto delegaciją sudaro komiteto pirmininkas Valentinas Bukauskas, nariai Vanda Kravčionok, Vincė Vaidevutė Margevičienė, Albinas Mitrulevičius, Milda Petrauskienė ir Algis Strielčiūnas. 

Plėtojant tarpparlamentinį bendradarbiavimą, Komitetas jau buvo surengęs atsakingų Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų komitetų įgaliotų atstovų susitikimus-posėdžius, skirtus rinkimų sistemų ir jų reformų aktualijoms aptarti. 


Vincė Vaidevutė Margevičienė, 
Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė 
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja 
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Politinių kalinių ir tremtinių frakcijos pirmininkė